DZIECI: ul. Księcia Witolda 21/C Tel : +48 83 410 56 46 Kom: +48 501 484 109  
DOROŚLI: ul. Okopowa 18A,  Kom: +48 501 484 109 

BLOG

Previous Next

Pierwsza wizyta u specjalisty z dziedziny osteopatii

W trakcie pierwszej wizyty terapeuta przeprowadza dokładny wywiad chorobowy w celu ustalenia przyczyny objawów. Jest to proces zajmujący większą część spotkania ze względu na złożoność omawianej diagnostyki.

Niezwykle pomocne w postawieniu prawidłowej diagnozy są badania, które pacjent dotychczas wykonał, dlatego warto zabrać ze sobą np. wyniki krwi, prześwietlenie RTG, tomografię komputerową itp. Podczas pierwszej wizyty terapeuta zadaje pytania dotyczące stylu życia, sposobu odżywiania czy jakości snu, ponieważ może mieć to decydujące znaczenie w odnalezieniu przyczyny dolegliwości. Co jest również istotne, to odpowiedni strój badanego, który powinien być na tyle swobodny, aby terapeuta nie miał problemu z dotarciem do określonej części ciała.

 Po przeanalizowaniu dokumentacji medycznej oraz przeprowadzeniu wywiadu następuje diagnostyka palpacyjna. Wszystkie testy wykonywane przez terapeutę są bezbolesne i pozwalają jeszcze dokładniej zlokalizować źródło problemu.

Kolejnym etapem spotkania jest zaplanowanie procesu leczenia. Terapeuta przedstawia propozycję sposobu terapii oraz prognozowaną ilość zabiegów, udziela również porad dotyczących m.in. diety oraz aktywności fizycznej.

Na pierwszej wizycie wykonywana jest również wstępna terapia.

Kolejne wizyty nakierowane są na terapię i pomoc w redukcji nie tylko objawów, ale przede wszystkim ich źródła, które bardzo często znajdują się w zupełnie innym miejscu, niż bolesny obszar. 

Centrum Zdrowia RENMED jest jedyną placówką w Białej Podlaskiej, która świadczy usługi z dziedziny osteopatii przez terapeutów, którzy nieustanne podnoszą swoje kwalifikacje.