DZIECI: ul. Księcia Witolda 21/C Tel : +48 83 410 56 46 Kom: +48 501 484 109  
DOROŚLI: ul. Okopowa 18A,  Kom: +48 501 484 109 

BLOG

Osteopatia w leczeniu bólu głowy

Według przeprowadzonych badań 50% ogólnej populacji miało ból głowy w danym roku, a więcej niż 90% zgłasza bóle głowy w przeciągu życia. Częściej niż mężczyźni, dolegliwości odczuwają kobiety. Są to dane International Association for the Study of Pain.

Jak narządy wewnętrzne mogą wpływać na ból kręgosłupa?

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy przychodzimy do gabinetu z bólem między łopatkami, a terapeuta po przeprowadzeniu wywiadu i badania , oznajmia nam, że jest on spowodowany tym co dzieje się z żołądkiem. Brzmi dziwnie? W jaki sposób narząd, który leży w całkiem innym miejscu w ciele może mieć wpływ na dolegliwości kręgosłupa?

Previous Next

Pierwsza wizyta u specjalisty z dziedziny osteopatii

W trakcie pierwszej wizyty terapeuta przeprowadza dokładny wywiad chorobowy w celu ustalenia przyczyny objawów. Jest to proces zajmujący większą część spotkania ze względu na złożoność omawianej diagnostyki.

Previous Next

Czym jest OSTEOPATIA?

Osteopatia jest to forma diagnostyki i terapii z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, zajmująca się przywracaniem zdrowia głównie poprzez zastosowanie zabiegów manualnych. Niewątpliwą zaletą osteopatii jest fakt, że doskonale uzupełniania medycynę konwencjonalną w wielu aspektach.